مزایای ایمپلنت دندان چیست ؟

فواید ایمپلنت دندان چیست - مزایای ایمپلنت دندان - دکتر شهرام جلیل زاده متخصص ایمپلنت در رشت

اگر دندان خود را از دست داده اید احتمالا این سوال برایتان پیش می آید که آیا ایمپلنت روش مناسبی برای جایگزینی دندان از دست رفته است. در این مقاله تعدادی از مزایا و فواید ایمپلنت دندان را ذکر می کنیم تا بیماران بتوانند بهتر تصمیم بگیرند.


برخی از مزایای ایمپلنت دندان عبارتند از :

 • فواید ایمپلنت دندان – زیبایی ظاهری:
  ظاهر ایمپلنت های دندانی شبیه دندان های خودتان هستند. و چون برای ترکیب شدن با استخوان طراحی شده اند، دائمی می شوند. همچنین ایمپلنت از  تغییر شکل صورت و پیری چهره جلوگیری می کند.

هنگامی که دندان‌های خود را از دست می‌دهید این ساختار پشتیبانی‌ کننده عضلات صورت از دست می‌رود بنابراین شکل صورت تغییر می‌کند.

 • فواید ایمپلنت دندان – تکلم طبیعی: با استفاده از پروتزهای نامناسب، دندان‌ها ممکن است در داخل دهان بلغزند و باعث زمزمه کردن یا بدگویی کلماتتان شوند. ایمپلنت های دندانی به شما این امکان را می دهند که بدون نگرانی از لیز خوردن دندان ها صحبت کنید.
 • فواید ایمپلنت دندان – راحتی : از آنجایی که ایمپلنت بخشی از شما می شود، ناراحتی دندان های مصنوعی متحرک را از بین می برد. از مزایای ایمپلنت دندان احساس راحتی است. با ایمپلنت دندان ناراحتی شرم آور درآوردن پروتزهای مصنوعی پایان می پذیرد و همچنین نیاز به چسب های نامرتب برای نگه داشتن آن ها را از بین می برد.
 • مزایا ایمپلنت دندان – غذا خوردن راحت تر: دندان مصنوعی می تواند جویدن را دشوار کند.از مزایای ایمپلنت دندانی این است که ایمپلنت های دندانی مانند دندان های شما عمل می کنند و به شما این امکان را می دهند که غذاهای مورد علاقه خود را با اطمینان و بدون درد بخورید.
 • مزایا ایمپلنت دندان – بهبود عزت نفس: ایمپلنت های دندانی می توانند لبخند را به شما برگردانند و به شما کمک کنند احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید. بنابراین بهبود عزت نفس  از فواید ایمپلنت دندان است.
 • مزایا ایمپلنت دندان – بهبود سلامت دهان و دندان: ایمپلنت های دندانی مانند بریج های دندان نیازی به کاهش دندان های دیگر ندارند. از آنجایی که دندان‌های مجاور برای حمایت از ایمپلنت تغییر نمی‌یابند، تعداد بیشتری از دندان‌های شما دست نخورده باقی می‌مانند و در طولانی‌مدت سلامت دهان را بهبود می‌بخشند و این یکی دیگر از مزایای ایمپلنت است.
 • مزایا ایمپلنت دندان – ماندگاری. ایمپلنت ها بسیار بادوام هستند و سال ها دوام خواهند داشت. با مراقبت خوب، بسیاری از ایمپلنت ها مادام العمر دوام می آورند.
 • مزایا ایمپلنت دندان – دچار پوسیدگی نمیشود. روکش دندان که روی ایمپلنت سوار میشود و جایگزین دندان میشود هرگز دچار پوسیدگی نمیشود. با این حال باید مرتبا (هر شش ماه یک بار) به دندانپزشک مراجعه کرد تا از سلامت لثه و دندانهای طبیعی دیگر خود مطمئن شوید.

آیا ایمپلنت دندان خوب است ؟ 

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که آیا ایمپلنت دندان خوب است یا نه .

مطالعات روی ایمپلنت‌های دندانی امروزی از این ایده حمایت می‌کند که یک ایمپلنت خوب می‌تواند چندین دهه دوام بیاورد و نشان می‌دهد که این ایمپلنت‌ها بخشی از لبخند شما خواهند بود. میزان شکست ایمپلنت ها بسیار کم است. ایمپلنت با درصد موفقیت ۹۸ درصد، اثبات شده ترین و موثرترین روش درمانی ارائه شده در دندانپزشکی مدرن است.

اما اگر از بعد دیگر بخواهی به این سوال پاسخ دهیم که آیا ایمپلنت دندان خوب یا بد است، باید بدانیم که یکی از هشدارهای اصلی که مردم باید به آن توجه کنند این است: دندان های طبیعی خود را نکشید تا با ایمپلنت دندان جایگزین شوند. حتی اگر دندان‌های آسیب‌دیده دارید، طبق مقایسه‌ای کامل از مطالعاتی که به حفظ دندان یا ایمپلنت‌های دندانی پرداخته‌اند، باید آن دندان‌ها را به جای تعویض، ترمیم کنید.

این مطالعات نشان داد که دندان های بیمار ۱۵ سال بیشتر از ایمپلنت های دندانی دوام می آورند.

این بدان معنا نیست که ایمپلنت های دندانی فی نفسه بد هستند، بلکه به این معناست که دندان های طبیعی شما بهتر هستند. اگر دندان شما قابلیت درمان ریشه و ترمیم را ندارد و در واقع دندان شما قابلیت احیا و نگهداری را ندارد می توانید برای جایگزین نمودن آن اقدام به درمان ایمپلنت دندان خراب نمایید.


مزایای ایمپلنت فوری چیست؟

تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت عادی در در مدت زمان آن است. از مزایای ایمپلنت فوری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نتیجه بهتر و ظاهر مطلوب تر: این روش دارای نتیجه و اثر بخشی بهتری است .
 • ایمپلنت فوری در یک جلسه تمام میشود: در ایمپلنت فوری تمام مراحل جراحی و آماده سازی در یک جلسه انجام می شود.
 • عوارضایمپلنت فوری بسیار اندک است: شرایط ایمپلنت فوری برای افرادی که قصد کاشت دندان جلو را دارند گزینه سریع و مناسبی است.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان نیستند؟

مزایای ایمپلنت دندان ممکن است برای همه عمومی نباشد. ممکن است دندانپزشک و بیمار تصمیم بگیرند که اقدام به کاشت دندان نکنند . بیماران با شرایط زیر ممکن است کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان نباشند.

 • بیماران مبتلا به دیابت کنترل نشده
 • بیماران مبتلا به سرطان یا بیماران تحت درمان سرطان
 • بیماران معتاد به الکل
 • بیمارانی که از قبل بیماری لثه دارند
 • بیمارانی که به طور منظم سیگار می کشند

معایب ایمپلنت

 • هزینه بالا
 • جراحی : ایمپلنت دندان یک روش جراحی است و هر جراحی خطراتی را به همراه دارد. احتمال تورم یا درد پس از کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد، البته این مدت نباید بیش از چند روز طول بکشد.
 • تعویض تاج : قسمت بالایی یا دندان مصنوعی ایمپلنت تاج نامیده می شود. پس از ۱۰ یا ۱۵ سال باید جایگزین شود، اگرچه خود ایمپلنت طول عمر بیشتری خواهد داشت.
 • کیفیت: کیفیت ایمپلنت ها بسته به دندانپزشکی که آن را انجام می دهد می تواند متفاوت باشد. مهم است که برای پیدا کردن دندانپزشک مناسب برای ایمپلنت دندان وقت بگذارید.


نتیجه گیری برای اطلاع از فواید ایمپلنت دندان

ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان های طبیعی از دست رفته شماست! اکنون می توانید یک مجموعه کامل از دندان های کاملاً جدید را تنها در یک روز با ایمپلنت های دندانی دریافت کنید. مزایای مختلفی با ایمپلنت دندان همراه است. همانطور که در قسمت بالا ذکر شد، یکی از بهترین مزایای ایمپلنت دندان ها، افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس است. ایمپلنت های دندانی بادوام، راحت و برای سلامت کلی دهان شما مفید هستند.

ایمپلنت های دندانی همچنین می توانند از توانایی های گفتاری و عادات جویدن پشتیبانی کنند. با ایمپلنت های دندانی، هرگز نیازی به برداشتن آن ها نیست. مسواک زدن، خوردن، نخ دندان کشیدن و غیره با ایمپلنت های دندانی در دهان امکان پذیر است. این مزیت کاملاً برعکس داشتن دندان مصنوعی است.

اگر در مورد ایمپلنت دندان و مزایای آن سوالی دارید، همین امروز برای وقت ملاقات یا مشاوره با دکتر شهرام جلیل زاده، متخصص ایمپلنت در رشت و جراحی لثه در رشت تماس بگیرید تا در مورد هر سوال یا نگرانی به شما کمک کنند.

بنظر شما ایمپلنت دندان خوبه یا نه ؟ اگر تجریه ای در زمینه خواص دندان ایمپلنت شده دارید با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید !