ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد؟

ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد؟ - دکتر شهرام جلیل زاده متخصص ایمپلنت در رشت - متخصص جراحی لثه در رشت

ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد؟

پس از انجام معاینه بالینی و تهیه گرافی مخصوص ایمپلنت تعداد جلسات ایمپلنت تعیین می شود . تعداد جلسات ایمپلنت بین دوتا سه جلسه می باشد.

در جلسه ابتدایی اقدام به جراحی ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت صورت گرفته و در جلسه بعد که معمولا بین دونیم تا سه ماه بعد می باشد مراحل ساخت تاج دندان (پروتز ایمپلنت )انجام می شود.

بنابراین در پاسخ به این سوال که ایمپلنت دندان چقدر زمان میبرد، می توان گفت مراحل درمان ایمپلنت دوتا سه جلسه می باشد.

در مرحله جراحی، فیکسچر توسط جراح متخصص در استخوان فک بیمار قرارداده می شود.

در مرحله پروتز ایمپلنت که در واقع همان تاج دندان است قالب گیری توسط متخصص صورت گرفته و ساخت پروتز توسط لابراتوارهای حرفه ای و متخصص انجام می شود.


آیا می‌توان تعداد جلسات ایمپلنت را کاهش داد؟

در بعضی موارد درصورت داشتن شرایط مساعد هم زمان با خا رج نمودن ریشه می توان پایه ایمپلنت را قرار نهاد.

در مواقعی که بیمار نیازمند پیوند استخوان است میتوان در صورت تشخیص جراح متخصص هم زمان با پیوند استخوان جراحی ایمپلنت را نیز انجام داد.

در موارد زیادی با توجه به تشخیص جراح متخصص می توان یکی از مراحل درمان ایمپلنت که قرار دادن هیلینگ اباتمنت است را هم زمان با جراحی ایمپلنت انجام داد.

در مواردی که بیمار تعداد زیادی دندان از دست رفته دارد بسته به شرایط بیمار می توان چندین ایمپلنت را در یک مرحله جراحی نمود و اینگونه از تعداد جلسات جراحی کاسته می شود.

ایمپلنت فوری چیست؟

بیماران زیادی روزانه به مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر شهرام جلیل زاده مراجعه می نمایند که در خواست ایمپلنت فوری دارند اما آیا این درخواست امکان پذیراست؟؟

دکتر شهرام جلیل زاده جراح و متخصص ایمپلنت در این رابطه توصیه اکید دارند که بیماران نباید در رابطه با درمان ایمپلنت شتاب زده عمل نموده و اینگونه موقعیت ایمپلنت دندان خود را به خطر بیاندازند.درمان ایمپلنت نیازمند حوصله و همکاری بیمار است .

باتوجه به تشخیص جراح متخصص ایمپلنت پس از خارج نمودن ریشه درصورتیکه که عفونت حادی وجود نداشته و شرایط استخوانی مناسب و طول ریشه کوتاه باشد میتوان ایمپلنت را به صورت فوری پس از خارج نمودن ریشه قرارداد. بنابراین قراردادن ایمپلنت فوری در همه افراد صدق نمی کند و تنها با تشخیص جراح متخصص ایمپلنت امکان پذیر است .


ایمپلنت یک دندان چقدر طول میکشد

دلایل مختلفی برای کاشت ایمپلنت دندان توسط افراد وجود دارد. برخی می خواهند ایمپلنت ها را جایگزین دندان هایی کنند که برای مدت طولانی از دست رفته اند یا به حفظ یا از بین بردن دندان های مصنوعی کمک کنند. برخی دیگر ممکن است به ایمپلنت نیاز داشته باشند تا جایگزین دندانی شوند که اخیراً به دلیل پوسیدگی، بیماری لثه، عفونت یا آسیب کشیده شده است. در برخی موارد می توان دندان را کشید و ایمپلنت را بلافاصله در شکاف قرار داد. طول درمان بسته به نوع روش کاشت متفاوت است. تعداد ایمپلنت‌های قرار داده شده، محل قرارگیری آن‌ها در دهان و اینکه آیا پیوند استخوان مورد نیاز است نیز می‌تواند بر مدت زمان درمان تأثیر بگذارد.

بازه زمانی کاشت ایمپلنت و دندان های جایگزین می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در پاسخ به این سوال که ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد، می توان گفت بسته به شرایط درمان و تعداد از بیست دقیقه برای ایمپلنت باتعداد کمتر تا یکساعت برای تعداد بالای ایمپلنت در جلسه جراحی (کاشت ایمپلنت)

و حدود ۲۰تا ۳۰دقیقه برای مرحله قالب گیری و پروتز ایمپلنت (تاج ایمپلنت) طول می کشد.  اما مهم است که به یاد داشته باشید که کل فرآیند، از ابتدا تا انتها، می تواند چندین ماه طول بکشد.

اگر دندان به دلیل عفونت در ریشه یا لثه کشیده شده باشد، درمان ممکن است بیشتر طول بکشد. دندانپزشک شما ممکن است چند ماه پس از درآوردن دندان صبر کند تا عفونت از بین برود، قبل از کاشت ایمپلنت. همچنین، اگر قبل از کاشت ایمپلنت نیاز به ساختن استخوان در فک شما باشد، به پیوند استخوان نیاز خواهید داشت که مدت زمان درمان شما را افزایش می دهد.

پیوند استخوان چه تاثیری بر طول درمان دارد؟

اگر دندانپزشک شما به شما توصیه کند که استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت ندارید، ممکن است بتوانید استخوان را بسازید. این فرآیند پیوند استخوان نامیده می شود و معمولاً مدت زمان درمان شما را افزایش می دهد.

اگر استخوان فک شما کوچک شده باشد، ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشید. این حالت می تواند زمانی اتفاق بیفتد که استخوان به طور منظم استفاده نمی شود یا در نتیجه عفونت است. این یک فرآیند طبیعی به نام جذب است. انقباض تحلیل می تواند زمانی اتفاق بیفتد که پس از از دست دادن دندان، شکافی باقی بماند. همچنین با پیری طبیعی و تحت پروتز معمولی رخ می دهد. فشار یک دندان مصنوعی بر روی لثه ها در حین جویدن باعث کاهش جریان خون می شود که می تواند سرعت تحلیل استخوان را نیز افزایش دهد.

پیوند استخوان جزئی را می توان در همان روز کاشت ایمپلنت انجام داد. بسته به حجم استخوانی که از دست می‌رود، ممکن است لازم باشد ابتدا پیوند استخوان در یک مرحله جداگانه انجام شود. پس از پیوند استخوان، می توانید انتظار داشته باشید که چهار تا شش ماه صبر کنید تا استخوان با موفقیت بهبود یابد، قبل از اینکه ایمپلنت در فک خود قرار دهید.

پیوند استخوان پایه محکمی را فراهم می کند و نتیجه ایمپلنت را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

ایمپلنت دندان چند سال دوام دارد؟

ایمپلنت های دندانی دائمی هستند. زیرا  آنها مستقیماً با استخوان فک ارتباط برقرار می کنند و با بافت استخوانی اطراف پیوند می یابند.

هنگامی که استئواینتگراسیون کامل شد، مواد ایمپلنت و استخوان اطراف آن با هم ترکیب می شوند. به همین دلیل، ایمپلنت می تواند به عنوان یک ریشه دندان مصنوعی عمل کند و پایه محکمی برای دندان مصنوعی ایجاد کند.

در حالی که خود ایمپلنت به صورت دائمی طراحی شده است، ممکن است تاج متصل به آن به دلیل ساییدگی نیاز به تعویض داشته باشد. حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد از روکش‌ها ممکن است نیاز به تعویض در ۱۵ تا ۲۰ سال داشته باشند

چه عواملی می توانند باعث شکست ایمپلنت شوند؟

ایمپلنت های دندانی در صورت مراقبت مناسب پایداری طولانی مدت و نامحدودی را ارائه می دهند، اما عوامل متعددی وجود دارند که می توانند باعث شکست زودرس ایمپلنت شوند. افرادی که از دیابت یا یک بیماری قبلی مانند سرطان رنج می برند، در معرض خطر بیشتری برای شکست ایمپلنت دندان هستند.

مانند دندان های طبیعی، ایمپلنت های دندانی نیز باید از طریق مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم نگهداری شوند. در موارد شدید، مراقبت ضعیف در منزل می تواند منجر به بیماری پریودنتال (لثه) شود، که می تواند مانع موفقیت ایمپلنت دندان شود.

در این مقاله اطلاعاتی در مورد اینکه ایمپلنت یک دندان چقدر طول میکشد، ایمپلنت دندان چند ساعت طول میکشد، ایمپلنت هر دندان چقدر زمان میبرد، خواندیم .  همچین روش هایی که باعث افزایش طول عمر ایمپلنت می شود را نیز مطالعه کردیم.

اگر در مورد ایمپلنت سوالی دارید، همین امروز برای وقت ملاقات یا مشاوره با دکتر شهرام جلیل زاده، متخصص ایمپلنت در رشت و جراحی لثه در رشت تماس بگیرید تا در مورد هر سوال یا نگرانی به شما کمک کنند.

اگر تجریه ای در این زمینه دارید با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید !

تماس با ما

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، ساختمان پزشکان دانا، طبقه نهم
شماره تلفن: ۰۱۳۳۳۱۳۱۷۴۶
زمان تماس : همه روزه از ساعت ۱۶- ۲۱